خانه » مقالات » بازاريابي » دانلود فایل اسامی،آدرس و شماره تلفن رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورها (مرداد ۱۳۹۵)
سازمان توسعه تجارت

دانلود فایل اسامی،آدرس و شماره تلفن رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورها (مرداد ۱۳۹۵)


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/jobnetsi/infobigbang.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

داشتن رایزنان بازرگانی از ویژگی های بارز دیپلماسی بازرگانی امروزه است. ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیتهای تجاری، صنعتی  برون مرزی و  تصویر سازی مثبت از فضای اقتصادی کشور و کمک به خارجیان در برقراری تعاملات تجاری و صنعتی با ایران، از جمله وظایف اساسی سازمان توسعه تجارت است که آن را از طریق رایزنان بازرگانی اعمال می نماید.رایزنان بازرگانی نزدیک به دو دهه است که از طرف سازمان فوق و اسلاف این سازمان انتخاب می شوند که در واقع به عنوان شعب یا نمایندگیهای برون مرزی سازمان توسعه تجارت ایران فعالیت می نمایند.

اهم وظایف رایزنان به شرح زیر است:
◄ مطالعه و بررسی بازار کشور محل استقرار از لحاظ جذب کالاها و خدمات قابل صدور ایران و تهیه فهرست کالاهای قابل عرضه به بازار مزبور.
◄ اطلاع رسانی به صادرکنندگان کالاها و خدمات ایرانی و واردکنندگان بالقوه کالا و خدمات از ایران.
◄ ارائه خدمات مشورتی درباره اقتصاد و بازرگانی ایران به متقاضیان مستقر در بازار هدف.
◄ ارائه اطلاعات درخصوص ویژگی های بازار محل استقرار نمایندگی یا شعب سازمان به تجار و صنعتگران ایرانی و سازمانهای اقتصادی ذیربط.
◄ راهنمایی سرمایه گذاران خارجی که درصدد سرمایه گذاری در ایران هستند و بالعکس.
◄ ارسال مناقصه های ذیربط برای صادرکنندگان یا تولید کنندگان ایرانی در اسرع وقت.
◄ کمک به معرفی و تبلیغ کالاها و خدمات صادراتی ایران و ارائه نظرات مشورتی در این زمیه به صادرکنندگان ایرانی.
◄ تسهیل مسافرت هیأت های اقتصادی یا بازرگانی عازم ایران یا هیأتهای بازرگانی و اقتصادی که از جمهوری اسلامی ایران به کشور محل فعالیت شعبه یا نمایندگی سازمان اعزام می شوند و ارائه نظر مشورتی درخصوص ترکیب و ویژگیهای آنها.
◄ کمک به حل و فصل دعاوی تجاری که بین صادرکنندگان ایرانی و طرفهای تجاری آنها در محل فعالیت شعبه یا نمایندگی سازمان به وجود می آید.
◄ همکاری در برپایی نمایشگاه های اختصاصی یا تخصصی ایران در بازار هدف و کمک به مشارکت شرکتهای ایرانی در نمایشگاه های بین المللی در آن بازار.
◄ کمک به برگزاری اجلاسهای مشترک و همکاری در انعقاد قراردادهای تجاری و تفاهم نامه های مورد نظر.
◄ بررسی فعالیتهای اقتصادی رقبای تجاری ایران در قلمروی فعالیت شعبه/ نمایندگی و ارائه نتایج آن به سازمان.
◄ بررسی مشکلات کالاهای صادراتی ایران یا نقاط ضعف و قوت آنها از طریق نظرسنجی های موردی.
◄ برقراری ارتباط مستقیم بین واردکنندگان کالا و صادرکنندگان ایرانی.
◄ گردآوری اطلاعات فنی و تخصصی درباره کالاهای جدید عرضه شده به بازار هدف که امکان ساخت آنها در ایران موجود است و ارسال این اطلاعات به سازمان.
◄ کمک به ایجاد شورای مشترک بازرگانان ایرانی، اتاق های مشترک یا ایجاد تشکلهای دیگری که وجود آنها می تواند به بسط مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با بازار هدف کمک کند.
◄ کسب اطلاعات دقیق در مورد فعالیت رایزن های بازرگانی کشورهای دیگر در حوزه استقرار شعبه یا نمایندگی سازمان.
◄ ارزیابی نمایشگاه های تخصصی یا بین المللی بر پا شده در کشور مورد نظر با عنایت ویژه به نحوه مشارکت موسسات و شرکتهای ایرانی در نمایشگاه های مزبور.
◄ تهیه گزارشهای تحلیلی ـ پژوهشی درخصوص موضوعات مورد نظر سازمان.
◄ گردآوری نمونه هایی از کالاهای رقیب درحد امکانات شعبه یا نمایندگی (اقلام کوچک مصرفی) یا کاتالوگ و بروشور کالاهایی که امکان خرید یا هیه و نگهداری آنها مقدور نیست.
◄ گردآوری اطلاعاتی درخصوص سازمانهای اقتصادی بازرگانی، تشکلهای تجاری، کانال های توزیع کالا، واردکنندگان، عمده فروشان و کلیه موضوعاتی که آگاهی از آنها می تواند به گسترش تجارت خارجی ایران کمک نماید درمحل شعبه یا نمایندگی.
◄ تنظیم برنامه فعالیتهای شعبه یا نمایندگی در مقاطع زمانی معین با توجه به اقداماتی که انجام آنها برای توسعه صادرات کالاها و خدمات ایرانی به بازار مورد نظر ضروری به نظر می رسد.
◄ انجام سایر فعالیتهایی که سازمان در چارچوب وظایف قانونی خود به شعبه یا نمایندگی محول نماید.

منبع شرح وظایف

 

برای دانلود فایل اسامی و مشخصات رایزنان بازرگانی ایران در ۲۲ کشور ، کلیک کنید

 

درباره alireza firoozi

alireza firoozi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *