خانه » مقالات » کسب و کار » انیمیشن دایناسور خوب(The Good Dinosaur) فیلمی انگیزشی برای کودکان و استارتاپها
انیمیشن دایناسور خوب(The Good Dinosaur) فیلمی انگیزشی برای استارتاپها

انیمیشن دایناسور خوب(The Good Dinosaur) فیلمی انگیزشی برای کودکان و استارتاپها

انیمیشن زیبای دایناسور خوبThe Good Dinosaur از محصولات شرکت پیکسار است که والت دیزنی پیکچرز در سال ۲۰۱۵ آن را منتشر کرد. ایده طراحی و کارگردانی اولیه این اثر زیبا را باب پترسون بر عهده داشته اما در سال ۲۰۱۳ از پروژه کنار گذاشته شده است. در این انیمیشن متفاوت آموزه های زیادی پیش بینی شده است که علاوه بر زیبایی ساخت انیمیشن، بهانه های زیادی برای توصیه تماشای آن به کودکان و همچنین صاحبان کسب و کار نوپا وجود دارد.

ساخت این انیمیشن شامل تلفیقی از طبیعت واقعی و شخصیتهای کارتونی است که جلوه زیبا و تازه ای دارد. داستان آن نیز علاوه بر اینکه تعقیب ماجرای جالب یک دایناسور جوان است به  کارآفرینان و کودکان می اموزد که “ترس تنها چیزی است که باید از آن بترسند”. کودکان و استارتاپها یاد می گیرند که برای پیروز شدن باید مقاوم بود و بجای گریز از سختیها، باید با آنها روبرو شد و جنگید.
این داستان دربرگیرنده تراژدی از دست دادن پدر است و در عین غمگین بودن این اتفاق، نشان می دهد که مهر والدین حتی پس از مرگ نیز فرزندان را تنها نمی گذارد. کودکان در این ماجرای هوشمندانه تنظیم شده خواهند دید که هیچ چیز ماندگار نیست و ممکن است والدین فرزندان خود را تنها بگذارند.
در این داستان دایناسورها مالکین زمین و احشام هستند. آنها زبان دارند و تکلم می کنند. ولی انسانها موجوداتی هستند که از دید دایناسورها شاید “وحشی” خطاب شوند و قادر به تکلم نیستند. این تنها رویداد دگرگون این انیمیشن نیست. دایناسورهایی که مانند لاشخور شکار می کنند یا بیرون زدگی بخشی از بدن آنها از ابرها (به تقلید از پیدا بودن باله کوسه در دریا) تشبیه های زیرکانه ای است که در بین دنیای واقع و دنیای خیالی این انیمیشن در نظر گرفته شده است.
دوستی انسان و دایناسور پس از یک دشمنی، حوادث و اتفاقات زیادی را به همراه دارد.( که یاداور ضرورت کنار آمدن کارافرینان جوان با مشکلات و سختی ها و دشمنی هاست) آنها با پشت سر گذاشتن سختیهای زیاد و دفاع از دوست خود موفق به رسیدن به هدف خود می شوند. هر یک می آموزد که در نهایت باید با همنوعان خود زندگی کند.
می توانید این انیمیشن زیبا و جذاب را از لینک زیر به طور رایگان دانلود نمایید:
ساخت این فیلم ۲۰۰ میلیون دلار هزینه در برداشت و فروش آن در گیشه سینماهای آمریکا ۳۲۵.۴ میلیون دلار بوده است. دایناسور خوب یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره‌ی گلدن گلوب (Golden Globe) سال ۲۰۱۶ بود که در نهایت انیمیشن inside out (درون و برون) موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن شد

درباره alireza firoozi

۲ نظرات

  1. متشکرم، بسیار زیبا بود!

  2. من این انیمیشن را دیدم. از معرفی شما سپاسگزارم
    دیدنش برای بزرگترها نیز به اندازه کودکان جذاب است
    موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *