خانه » مقالات » موفقیت مالی » صادرات بیش از یک هزارتن ماهی یال اسبی از بوشهر
صادرات بیش از یک هزارتن ماهی یال اسبی از بوشهر

صادرات بیش از یک هزارتن ماهی یال اسبی از بوشهر

گروه تداوم به نقل از ایرنا: رئیس اداره دامپزشکی دیر استان بوشهرگفت: در ۶ ماه نخست سال جاری یک هزار و هشت تن ماهی یال اسبی از این بندر به خارج از کشور صادر شد.
اسماعیل محمودی  در حاشیه بارگیری سومین محموله ماهی یال اسبی صادراتی از بندر دیر  افزود: ماهی یال اسبی در کشور مصرف خوراکی ندارد و به کشورهای ویتنام و سریلانکا صادر می شود.
وی اظهارداشت: اداره دامپزشکی شهرستان دیر با انجام اقدامات و نظارت های بهداشتی درقالب بازدید، نمونه برداری و آزمایش و در نظر داشتن شرایط سلامت با مجوز قرنطینه ای و بهداشتی اجازه صادرات این نوع کالا را اعطا کرده است.
فرماندار دیر گفت: صنعت شیلات و آبزیان از قدیمی ترین راههای درآمد مردم ساحل نشین جنوب است که در دولت تدبیر و امید مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
حمزه اعتماد افزود: باتوجه به اینکه بخش زیادی از مسئولیت های شیلات درسال های گذشته به مردم واگذار شده، زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی بیش از پیش از سایر صنایع فراهم است و این شهرستان با داشتن ۹۵ کیلومتر مرز آبی در تولید و صادرات آبزیان جایگاه خاصی دارد.
وی اضافه کرد: از مهمترین زیرساخت های شیلات در این شهرستان ۱۸۰ هکتار استخرهای پرورشی میگو است.
فرماندار دیر با تاکید بر استفاده از ظرفیت های شیلاتی بویژه تولید میگو و پرورش ماهی در قفس اظهارکرد: فعالیت های خوبی از سوی بخش خصوصی و با همکاری دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته دراین شهرستان آغاز شده است که می تواند زمینه ارزآوری و اشتغال جوانان را فراهم کند.
وی گفت: در شرایطی که بسیاری از مناطق در آرزوی داشتن یک دریاچه هستند، باید برای بهره برداری از این همه نعمت در زمینه معیشت مردم و توسعه شیلاتی در این شهرستان ساحلی گام های بیشتر و مهم تر برداشته شود.
در این آیین سومین محموله ماهی یال اسبی به میزان ۲۷۵تن از این شهرستان به مقصد خارج کشور بارگیری و صادر شد.
در دیر به عنوان بزرگترین بندر صیادی جنوب کشور ۳۵ لنج صیادی، ۱۱ کشتی و ۳۰۰ قایق صیادی به امر صید و صیادی مشغول هستند.
ایرنا

درباره alireza firoozi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *