خانه » مقالات » ۸ حقه روانشناختی که باعث آسان‌تر‌شدن زندگی‌تان می‌شود
8 حقه روانشناختی- تداوم
حقه های روانشناختی برای موفقیت

۸ حقه روانشناختی که باعث آسان‌تر‌شدن زندگی‌تان می‌شود


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/jobnetsi/infobigbang.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

ریکا وگنر: ارتباط برقرارکردن با دیگران برای هر کســی به اندازه ای دشوار است. چه بخواهید روابط کاری بهتری داشته باشید و چه عاطفی، بهتر است با استفاده از حقه های روانشناختی زیر کاری کنید که همه چیز ســاده تر پیش برود. البته این بدان معنا نیســت که کاری کنید تا همه چیز به شکلی خبیثانه به نفع شما پیش برود؛ بلکه فقط برای بهبود کلی روابطتان با دیگران کاربرد دارد.

۱ -زمانی که پاسخ رضایتبخشی دریافت نکردید، به چشمهای طرف مقابل نگاه کنید. گاهی اوقات پاسخهایی را که در مقابل سوالاتمان دریافت میکنیم دوست نداریم و گاهی اصلا متوجه آن پاســخ نمیشویم. به جای این که سوال را دوباره تکرار کنید یا از شخص دیگری آن را بپرسید، کافی است به چشمان فرد پاسخ دهنده نگاه کنید. این کار باعث میشــود فرد احساس کند تحت فشار قرار گرفته و اطلاعات کامل تری به شما ارائه دهد.

۲ -زمانی که شخصی صدایش را برای شما بالا میبرد، آرامش خود را حفظ کنید. نهایت تلاشتان را بکنید که آرامش خود را حفظ کنید. زمانی که شخصی صدایش را بالا میبرد، در اغلب موارد به شدت عصبانی است و شاید رفتار شما بوده که ناخودآگاه باعث این عصبانیت شده است. معمولا عصبانیت خیلی زود فروکش میکند و احساس گناه جای آن را میگیرد و آن شخص خیلی زود از شما عذرخواهی خواهد کرد.

۳ -برای جلوگیری از خشونت، در کنار فرد خشن قرار بگیرید! اگر میخواهید به جلسه ای بروید و از قبل میدانید که ممکن است شخصی بخواهد بلوا به پا کند و جلســه را به آشوب بکشاند، بروید و دقیقا کنار آن شخص بنشینید. شاید احســاس ناراحتی و عدم آرامش کنید، اما بدانید فقط شما نیستید که این احساس را دارید و همین احساس میتواند میزان خشونت فرد مذکور را تا حد زیادی کاهش دهد.

۴ -اگر میخواهید مشهور باشید، نام همه را به خاطر بسپارید. اگر میخواهید بیــن همکاران و دوستانتان محبوب باشید، عادت کنید که هنگام صحبــت با آنها اسم کوچکشان را به کار ببرید.

زمانی که نام شــخصی را به زبــان میآورید، احساس فوق العاده ای به او دست خواهد داد.

۵ -زمانی که استرس دارید یا مضطرب هستید،افکارتان را روی کاغذ بیاورید. همه مــا گاهی اوقات تا حــدی دچار اضطراب میشویم. در چنین مواقعی، افکارتان را در یک دفترچه بنویسید و ســپس آن را ببندید. چه باور کنیــد و چه نکنید، پس از این کار راحت تر میتوانید به کارهایتان برسید زیرا این احساس را دارید که با کسی درددل کرده اید و سبکتر شده اید.

۶ -زمانی کــه نمیتوانید تصمیم بگیرید، تعداد گزینه های پیش رویتان را کاهش دهید. برخی معتقدند که بهتر است گزینه های زیادی پیش روی آنها باشد تا بهتر بتوانند تصمیمگیری کنند. اما باید بدانید که تعداد گزینه های بیش از حد هم باعث میشود در تصمیمگیری به مشکل بخورید. بــرای این که بتوانید به خوبی در مورد موضوعی تصمیم گیری کنیــد، باید گزینه های کمتری پیشرو داشته باشی

۷ – ژست مناسب میتواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. این حقه روانشناختی هم در مسائل کاری و هم سایر مســائل به شما کمک خواهد کرد. با ایــن حقه میتوانید روابط بهتری با همسر خود برقرار کنید و ارتقای شغلی خوبی نیز پیش روی خود داشته باشید. به زبان بدن خود

توجه داشته باشید.

۸ -قبل از دســتدادن با دیگران، دستان خود را گرم کنید. آیا میدانستید دستان سرد باعث ایجاد عدم اعتماد در دیگران میشود؟ زمانی که میدانید تا دقایقی دیگر باید با کسی دســت دهید، مطمئن شوید که دستانتان گرم هستند. گرم بودن دســتان باعث ایجاد فضایی دوستانه میشود.

منبع: مجله خلاقیت

درباره alireza firoozi

alireza firoozi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *